back to top

Aktuelne vijesti

Bh. nogometašice porazom otvorile kvalifikacije za Evropsko prvenstvo |

Datum:

U prvom kolu kolu grupe B3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ženska nogometna reprezentacija BiH poražena je u Leiriji od Portugala 3:0. Učesnik prošlogodišnjeg Eura savladao je bh. reprezentativke te nije dopustio iznenađenje pred domaćim navijačima.

Domaće je u vodstvo dovela Costa u 28. minuti, a pred odlazak na odmor autogolom Šlišković u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, rezultat je glasio 2:0. U drugom poluvremenu Portugal je bio konkretnija ekipa na terenu. Bh. nogometašice pokušale su u nekoliko navrata ugroziti gol Morais, no mreža domaće selekcije ostala je netaknuta. Konačan rezultat susreta u 62. minuti postavila je Silva na asistenciju Borges.

Na klupi naše reprezentacije debitovao je novi selektor Selver Hodžić koji je istakao kako su igrali protiv kvalitetne ekipe, koja je tehnički potkovana i igra brz nogomet. Nije nezadovoljan pristupom igračica koje su dale svoj maksimum protiv selekcije koja je mnogo bolje rangirana u odnosu na naš nacionalni tim.

Bh. reprezentativke u okviru drugog kola kvalifikacija dočekuju selekciju Sjeverne Irske koja je u prvom kolu remizirala sa Maltom 0:0. Susret se igra u utorak u Trening centru NS/FS BiH u Zenici u 15:30h. Kroz historiju 3 puta smo igrali sa Sjevernom Irskom, a uz jedan remi naša reprezentacija upisala je dvije pobjede. Ovaj susret prilika je djevojkama da upišu prve bodove u ovom kvalifikacijskom ciklusu.

Nakon prva dva kola, naša nacionalna selekcija će kvalifikacije nastaviti krajem maja i početkom juna dvomečom sa selekcijom Malte.