back to top

Aktuelne vijesti

Bh. pionirke izgubile od Sjeverne Makedonije

Datum:

Na DG Areni u Podgorici, Ženska U-15 reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je poražena od Sjeverne Makedonije rezultatom 3:4 u 3. kolu razvojnog turnira.

Makedonke su dominirale u prvom poluvremenu i otišle na odmor sa tri gola prednosti. Elena Naumovska je dva puta pogodila mrežu u 8’ i 13’, dok je Elena Macevska postigla gol u 35’.

Bosanskohercegovačke igračice su se u nastavku oporavile i uspjele da izjednače golovima Teodore Novaković u 47’ i Admire Selman u 54’ i 64’. Pobjednički gol za Sjevernu Makedoniju postigla je Rozita Peceva u 67’.

Prvo mjesto na turniru osvojila je selekcija Hrvatske koja je danas pobijedila domaćina, Crnu Goru, rezultatom 3:0.

Bosna i Hercegovina – Sjeverna Makedonija 3:4 (0:3)

Sudija: Jovana Ceklić

Golovi: 0:1 Naumovska (8’), 0:2 Naumovska (13’), 0:3 Macevska (35’), 1:3 T. Novaković (47’), 2:3 Selman (54’), 3:3 Selman (64’), 3:4 Peceva (67’)

Bosna i Hercegovina: Ivana Dumančić (46. Hana Karačić), Željana Popadić (46. Admira Selman), Marija Maksimović, Adrijana Novaković (46. Neda Miladinović), Hana Mešan (75. Marija Šekarić), Ana Vulić (46. Iris Brkić), Jelena Blagojević (46. Sanja Mušić), Dunja Gagić (27. Ana Dumančić), Lamija Bjelica, Matea Radojčić, Petra Šutalo (46. Teodora Novaković). Selektor: Dragan Jevtić.

Sjeverna Makedonija: Evgenija Veljanoska, Rejhane Nuhi, Besarta Fida, Andrea Aleksovska, Rozita Peceva, Elena Macevska, Ema Nanovska, Elena Naumovska, Tamara Lazevska, Jovana Stojanova, Tamara Atanasovska.

Izvor: ( rtvtk.ba / Monkstk.ba )