back to top

Aktuelne vijesti

Četiri medalje karatista tuzlanskog “Winnera” na pionirskom prvenstvu BiH |

Datum:

U Zenici je održano prvenstvo BiH u karateu za pionire na kojem je nastupilo 789 takmičara iz 115 klubova. Karatisti tuzlanskog “Winnera” su osvojili četiri medalje: po jednu zlatnu i srebrenu te dvije bronzane, pa su u ukupnom ekipnom plasmanu osvojili 18. mjesto.
Zlatnu medalju osvojila je: Lamija Demirović, borbe djevojčice 11 godina, – 40kg.
Srebrena medalja pripala je Kenanu Kovačeviću, kate dječaci 11 godina.
Bronzane medalje osvojili su: Armela Bešić, kate djevojčice 8 godina i kate ekipno dječaci 10/11 godina u sastavu: Kenan Kovačević, Ervin Memić i Vedad Muslić
Peta mjesta osvojili su: Dunja Mujanović kate djevojčice 12 godina, Vedad Muslić kate dječaci 10 godina i Arsen Dervišević borbe dječaci 12 godina – 52 kg.
Naredno takmičenje koje očekuje ove mlade karatiste je Balkansko prvenstvo u Turskoj.