back to top

Aktuelne vijesti

Damir Džumhur osvojio turnir u Ostravi! |

Datum:

Najbolje rangirani bh. teniser na ATP listi Damir Džumhur osvojio je ATP Challenger u češkoj Ostravi.

Naš teniser je opravdao poziciju prvog nostelja turnira, a u finalu je nakon velikog preokreta pobjedio 235. tenisera sa ATP liste Henrija Squirea iz Njemačke sa 2:1, po setovima 6:2, 4:6 i 7:5. Ovo je Damiru Džumhuru bio treći trijumf protiv Nijemca u isto toliko međusobnih duela.

Bh. teniser koji je prije ovog turnira bio 145. igrač na ATP listi odlično je otvorio meč i prvi set nakon osvojenih pet uzastopnih gemova dobio sa 6:2. U desetom gemu drugog seta Nijemac je napravio brejk i sa 6:4 izjednačio na 1:1. Sa dobrom igrom Squire je nastavio i u odlučujućem trećem setu. Poveo je 5:1, a onda je uslijedio nevjerovatan preokret Džumhura koji je osvojio šest gemova za redom za 7:5 i titulu pobjednika ovog turnira poslije nešto više od dva sate borbe u finalnom meču.