back to top

Aktuelne vijesti

Damir Džumhur u polufinalu ATP Challengera u Ostravi |

Datum:

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur slavio je u meču četvrtfinala ATP Challengera u češkoj Ostravi protiv italijana Enrica Dalla Vallea sa 2.1, po setovima 6:4, 5:7 i 6:3.

Džumhur, inače prvi nositelj turnira u Ostravi, slavio je protiv 266. Igrača sa ATP liste za dva sata i 35 minuta igre.

Italijan je u prvom setu vodio 4:2, a onda je naredna četiri gema Džumhur riješio u svoju korist za 6:4. I drugi set Dalla Valle je bolje otvorio i imao 4:1 i 5:2 da bi zatim naš teniser stigao do 5:5. Ipak naredna dva gema odlaze na stranu italijanskog igrača koji sa 7:5 izjednačava na 1:1. U odlučujućem trećem setu Damir Džumhur je u petom i devetom gemu oduzeo servis protivniku za 6:3 i konačnih 2:1 u setovima.

Najbolje rangirani bosanskohercegovački teniseri na ATP listi u poufinalu će igrati protiv francuza Manuela Guinarda.  U drugom polufinalu se sastaju kazahstanac Timofey Skatov i Henri Squire iz Njamačke.