Aktuelne vijesti

Derbi opravdao očekivanja: RK “Konjuh” 25 – 25 RK “Sloboda”

Datum:

derbi opravdao očekivanja: rk “konjuh” 25 – 25 rk “sloboda”

Utakmica 23. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine između živiničkog Konjuha i tuzlanske Slobode opravdala je epitet derbija kola.

U utakmici odigranoj pred ispunjenim tribinama Gradske dvorane u Živinicama nije bilo pobjednika te su se obje ekipe morale zadovoljiti sa po jednim osvojenim bodom.

Konačni rezultat utakmice glasio je 25:25.

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj igri. Od početka utakmice rukometni klub Sloboda diktirao je rezultat te su konstantno imali jedan gol prednosti. Do prve rezultatske prednosti od jednog gola Konjuh dolazi početkom 28. minute susreta, ali gosti iz Tuzle do kraja prvog poluvremena prave preokret te se na pauzu odlazi kod rezultata 12:13 za Slobodu.

Drugi dio susreta bolje otvara ekipa Slobode, ali Konjuh ubrzo pravi seriju 5:0, te u 43. minuti „Narandžasti“ imaju tri gola prednosti kod rezultata 19:16. Gosti brzo tope prednost Konjuha, ali na seriju golova Slobode, odgovara i Konjuh te u 52. minuti domaći ponovo imaju tri postignuta gola više.

Završnica susreta pripala je ekipi Slobode, a Konjuh je na deset sekundi do kraja promašio sedmera za rezultatsku prednost. Utakmica je okončana rezultatom 25:25.

Kao i u samu sezonu, rukometaši Slobode u derbi susret sa Konjuhom ušli su sa velikim očekivanjima. Od početka proljetnog dijela prvenstva upisali su šest pobjeda i samo jedan poraz na gostovanju u Vogošći. Međutim, Konjuh je izuzetno kvalitetnom odbranom u ovom susretu neutralisao najbolje igrače Slobode. Rukometni klub Sloboda samo u dva navrata, početkom drugog dijela igre, imala je prednost od dva gola razlike. Nakon susreta u Živinicama, Sloboda je ostala na četvrtoj poziciji premijerligaške tabele sa 30 prikupljenih bodova.

Najefikasniji u redovima Konjuha bio je Osmanhodžić sa sedam golova, a pratili su ga Modrić sa šest, Džinić sa četiri gola, dok su po tri gola postigli Pejkušić i Klopić. U redovima Slobode istakli su se Mišetić sa sedam i Bečić sa šest postinutih golova.

U redovima Konjuha značajnu minutažu u ovom susretu imao je Nermin Smajić iza kojeg je osam mjeseci pauze zbog povrede i operacije koljena, ali zbog izostanka Bubića koji nije igrao zbog povrede, Smajić je preuzeo odgovornost na poziciji lijevog beka, te kvalitetno odigrao u oba pravca.

Nakon 23 odigrana susreta u BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine rukometni klub Konjuh zauzima sedmu poziciju sa 27 prikupljenih bodova. Narednog vikenda rukometaši Konjuha gostuju u Visokom kod ekipe Bosne. Rukometaši visočke Bosne su 14. sa 11 osvojenih bodova.