back to top

Aktuelne vijesti

Druga liga TK-grupa Jug: Sapna pobjedom otvorila prvenstvo

Datum:

U prvoj utakmici prvog kola II KNL-grupa Jug, fudbaleri Sapne su na domaćem terenu dočekali Proleter iz Slavinovića i ostvarili su pobjedu 4:1.

Utakmica je igrana po velikoj vrućini i teškom terenu, ali su se domaći bolje snašli i sasvim zasluženo ostvarili trijumf.

Podsjećamo, Sapna i Proleter su prošle sezone vodili veliku bitku za ulazak u viši rang takmičenja, a na kraju su obje ekipe izborile plasman u II KNL grupa Jug.

Trostruki strijelac za Sapnu bio je Selmir Kahrimanović, koji je sva tri gol postigao u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu grešku gostiju iskoristio je i Mirzet Bećirović, a sve što je Proleter uspio u ovoj utakmici je počasni pogodak sredinom drugog poluvremena.

U ostalim utakmicama prvog kola, postignuti su sljedeći rezultati:Krušik – Jablanica Barice 1:2, Memići – Partizan Kiseljak 2:5, Omazići 1937 – Omladinac RMU Đurđevik 3:0, Tuzla – Slaven Živinice 0:0, Toplice G.Lukavica – Mladost Suha 2:1, Jedinstvo D.Dubrave – Mladost Gornja Tuzla 4:2.

U narednom kolu Sapna gostuje u Gornjim Vukovijama kod ekipe Krušik.