back to top

Aktuelne vijesti

Hercegovina prvi finalista Kupa Bosne i Hercegovine |

Datum:

Futsaleri Hercegovine iz Širokog Brijega prvi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu. Širokobriježani su na Pecari savladali sarajevski Željezničar 9:4.

Željezničar otvara utakmicu na najbolji mogući način jer Edin Habibija samo što je meč počeo pogađa za 1:0. Ipak, slijedi preokret domaćih i do poluvremena Hercegovina ima 5:1. Ante Ćorluka je postigao dva gola, a po gol su dodali Blago Gašpar, Darko Ivanković i Mario Mikulić.

Drugo poluvrijeme slična slika na terenu. Edin Habibija opet postiže prvi gol, smanjuje na 5:2, ali onda slijede novi golovi Blage Gašpara, Darka Ivankovića i Ante Ćorluke za velikih 8:3 i postalo je jasno da Željezničar završava svoj put u polufinalu. Senahid Zeba je smanjio na 8:4, a konačnih 9:4 drugim golom na utakmici postavlja najiskusniji igrač Hercegovine, kapiten Mario Mikulić.

Hercegovina će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Bubamare i Radnika, a taj meč je na rasporedu 9. aprila.

MNK HERCEGOVINA – FC ŽELJEZNIČAR 9:4 (5:1)
Dvorana “Pecara”, Široki Brijeg
Gledalaca: 600
Sudije: Siniša Ivančević i Aleksandar Railić (oba Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Habibija 1, 1:1 Ćorluka 8, 2:1 Ćorluka 11, 3:1 Gašpar 12, 4:1 D. Ivanković 18, 5:1 Mikulić 20, 5:2 Habibija 22, 6:2 Gašpar 23, 7:3 D. Ivanković 34, 8:3 Ćorluka 35, 8:4 Zeba 38, 9:4 Mikulić 39
Žuti kartoni: Zeba, Pljevljak, Bašović, Kolić (sl. predstavnik) (Željezničar)

HERCEGOVINA: Rašić, I. Ivanković, Penava, D. Ivanković, Gašpar, Brzica, Zelenika, Mikulić, Marić, Ćorluka, Ćavar, Peko, Čolak, Zovko

ŽELJEZNIČAR: Tabaković, Klačar, Zeba, Bašović, Habibija, Delihasanović, Sipović, Karić, Pljevljak, Hodžić, Sarajlić, Demirović, Arnaut, Šljivić