Aktuelne vijesti

KK Basket na domaćem terenu pobijedio ekipu KK Gradina Srebrenik

Datum:

kk basket na domaćem terenu pobijedio ekipu kk gradina srebrenik

KK Basket Živinice savladao je šampiona prvog dijela takmičenja A1 lige FBiH ekipu Gradine iz Srebrenika rezultzatom  83:76.

Utakmica je odigrana u Gradskoj dvorani Živininice u okviru 6.kola A1 lige FBiH.

Naši košarkaši na početku meča vode sa 5:0, gosti uspijevaju sustići rezultat ali ekipa iz Živinica do kraja prve četvrtine vodi sa 29:20.

U nastavku se vodi izjednačena borba i rezultatska neizvjesnost.

Druga četvrtina završava rezultatom 16:20 u korist gostiju, a treća 17:16 za našu ekipu.

Do kraja meča Basket uspjeva savladati protivnika rezultatom 83:76.

Strijelci za KK Basket bili su Vrtagic 15, Meštrić 14, Korkutovic 12, Jake Smith 11, Salkić 11, Djosan, 11, Čičkušić 6, Hasanić 2 i Hoban 1.

Na tabeli poslije današnjih utakmica vodi KK Željo Bihać, slijedi KK Brčko, KK  Basket je na 3.mjestu, a nakon poraza u Živinicama Gradina je na 4.mjestu prvenstvene tabele.

Prethodni članakPromovisana knjiga “Turizam i procesi upravljanja”