Aktuelne vijesti

KK Basket Živinice odlazi na pauzu kao drugoplasirana ekipa na tabeli

Datum:

kk basket živinice odlazi na pauzu kao drugoplasirana ekipa na tabeli

KK Basket Živinice prvog dana vikenda odigrao je utakmicu u okviru A1 lige regija sjever protiv ekipe KK Sloboda 2.

Basket Živinice protiv razvojnog tima Sloboda 2 slavio je svoju treću vezanu pobjedu i trenutno se nalaze na diobi drugog mjesta.

Domaći tim je već na startu susreta dao do znanja da će ova utakmica ići u jednom pravcu, te su sa 30 poena u prvih 10 minuta ostvarili značajnu dvocifrenu prednost uoči nastavka.

Gosti su odigrali nešto bolje u drugoj dionici susreta, ali domaći igrači nisu spuštali tempo igre pa su tako i nakon druge četvrtine povećali prednost za još šest poena razlike. Rezultat sa kojim se otišlo na poluvrijeme bio je 53:29 u korist ekipe iz Živinica.

Ništa se značajnije nije promijenilo u nastavku, gosti su uspjeli odgovoriti kvalitetnije u napadu, ali nisu imali rješenje za raspoložene igrače domaćeg tima koji su nastavili u istom ritmu iz prvog poluvremena.

Izuzetno dobri procenti šuta iz igre domaći tim vodili su do čak 99 postignutih poena u ovom susretu.

Gosti su bili efikasniji iz četvrtine u četvrtinu, ali isti slučaj bio je sa ekipom domaćina zbog čega mladi igrači Slobode 2 nisu uspjeli niti smanjiti rezultatski zaostatak do kraja susreta koji je završen rezultatom 99:70.

Prvo ime ekipe Basket Živinice u subotnjem susretu bio je kapiten Ado Korkutović sa 22 postignuta poena.

Trenutno se KK Basket nalazi na drugom mjestu na tabeli.

Timovi A1 lige sada idu na zasluženi odmor jer slijedi pauza nakon koje kreću pripreme za nastavak sezone.