Aktuelne vijesti

KK Šotokan domaćin 1. kola Regionalne karate lige

Datum:

kk šotokan domaćin 1. kola regionalne karate lige

Karate klub „Šotokan“ Živinice proteklog vikenda bio je domaćin 1. kola Regionalne karate lige.

Najbolji karatisti sa područja Tuzlanskog kantona naučene vještine u nedjelju su prezentovali u dvorani u Banovićima.

Na takmičenju su učestvovali članovi karate klubova u uzrasnim kategorijama djeca od 6 do 13 godina, kadeti i juniori i seniori kate i borbe pojedinačno i ekipno, kako iz našeg kantona tako i iz Brčko distrikta ,Bijeljine,Zvornika ,Zenice,Zavidovića,Usore.

Prvo mjesto zauzeo je KK Sensei Lukavac sa 11 zlatnih 8 srebrnih i 14 bronzanih medalja, drugi je KK Seiken Živinice sa 10 zlatnih 14 srebrnih i 12 bronzanih medalja.

Takmičari KK Šotokan su ostvarili dobar rezultat osvojivši: 9 zlatnih, 9 srebrenih i 19 bronzanih medalja.

Po broju osvojenih bodova karate klub ,,Šotokan ,, zauzeo je treće mjesto u 1.kolu regionalne karate lige.