back to top

Aktuelne vijesti

Liga prvaka: Nakon fenomenalnih utakmica u Madridu i Londonu večeras dueli Atletico – Borussia i PSG – Barcelona |

Datum:

Ljubitelji fudbala mogli su uživati u prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka koje su sinoć odigrane u Madridu i Londonu. Vidjeli smo ukupno deset golova, a oba duela Real Madrid – Manchester City i Arsenal – Bayern završila su bez pobjednika.

U fenomenalnoj utakmici na stadionu Santiago Bernabe Real Madrid i Manchester City su remizirali 3:3. U “finalu prije finala” engleski prvak je poveo već u 2. minuti golom Bernarda Silve. Real je već do 14. minute preokrenuo rezultatom i to autogolom Rubena Diasa i pogotkom Rodryga. U drugom poluvremenu City je uradio isto te je preko Fodena u 67. i Gvardiola u 71. Došao do novog vodstva. Konačnih 3:3 postavio je Valverde u 79. minuti susreta.

Ništa manje zanimljivo nije bilo u Londonu gdje su Arsenal i Bayern odigrali 2:2. Saka je u 12. minuti doveo domaće u vodstvo. Da bi Gnabry i Kane do poluvremena preokrenuli na 1:2. Utakmicu je zaključio Trossard u 76. minuti golom za 2:2.

Večeras se igraju preostale dvije utakmice četvrtfinala u kojima se sastaju PSG i Barcelona, te Atletico Madrid i Borussia Dortmund.

PSG će ugostiti Barcelonu, a oba trenera Luis Enrique i Xavi imaju mnogo problema kada su povrijeđeni igrači u pitanju. Enrique ne može računati na povrijeđene Kimpembea i Mukielea, dok je Hakimi suspendovan, a na drugoj strani sigurno neće biti Baldea, Gavija i Pedrija, dok je upitan nastup De Jonga.

U drugom večerašnjem duelu Atletico Madrid će dočekati Borussiju Dortmund.

Diego Simeone će u ovoj utakmici tražiti 50. pobjedu kao trener u Ligi prvaka. Što se tiče izostanaka, za Atletico neće igrati povrijeđeni Depay, a za Borussiju Malen.

Oba večerašnja susreta počinju u 21 sat, a revanši se igraju iduće sedmice.