back to top

Aktuelne vijesti

Liga za prvaka: Sloboda savladala Bosnu |

Datum:

Nakon pobjede nad Širokim TT Kabeli, košarkaši Slobode upisali su drugu pobjedu u Ligi za prvaka Prvenstva BiH. Pred domaćim navijačima savladali su ekipu Bosne 88:79 te su na maksimalnom učinku nakon prva dva kola drugog dijela ligaškog takmičenja.

Bio je ovo četvrti ovosezonski derbi ova dva rivala. Sarajevski tim bio je uspješniji prethodna tri, dok u posljednjem nisu imali rješenja za raspoložene Tuzlake.

Sloboda je bolje otvorila susret, a nakon prvih 10 minuta igre imala je prednost od 9 poena razlike, 25:16. U drugoj dionici igre igralo se koš za koš, a na odmor se otišlo sa istom prednosti izabranika Adnana Žunića pri rezultatu 44:35.

Izjednačena je bila i treća dionica igre u kojoj su gosti smanjili rezultatski zaostatak na minus 7 pred posljednjih 10 minuta igre. Upravo u posljednjoj četvrtini aktuelni osvajač Kupa Mirza Delibašić uspio je iskoristiti blagi pad Slobode u igri, istopiti njihovu prednost te su 4 minute prije kraja sureta imali minimalno vodstvo. Radost na klupi Bosne nije dugo trajala budući da su domaći još jednom napravili fantastičnu seriju, imali prednost od devet poena razlike i mirno priveli utakmicu kraju za konačan rezultat 88:79.

Trener Slobode Adnan Žunić istakao je kako je zadovoljan igrom svojih izabranika koji su nakon dva kola Lige za prvaka na maksimalnom učinku.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Andrija Bojić sa 20 i Devine Eke sa 18 ubačenih poena. Dvocifreni u pobjedničkom timu još su bili Kareem Brewton sa 13 i Ismet Sejfić sa novim double-double učinak od 11 poena i 10 skokova. Najraspoloženiji u ekipi Bosne bio je kapiten Muhamed Pašalić sa 14 postignutih poena.

Slobodi sada slijedi prvo gostovanje u Ligi za prvaka u kojem ih dočekuje aktuelni prvak BiH i predstavnik naše zemlje u ABA Ligi, ekipa Igokee.