back to top

Aktuelne vijesti

Odigrane su još dvije četvrtfinalne utakmice Lige prvaka, a kao pobjednici su izašli Atletico Madrid i Barcelona. |

Datum:

Atletiko Madrid -Borussija Dortmund 2:1

Atletico Madrid je na svom terenu dočekao Borussiju Dortmund i zahvaljujući katastrofalnim reakcijama odbrane njemačke ekipe slavio  2:1.

Jorganždije su utakmicu riješili u prvih pola sata igre kada su i postigli oba gola.

Atletico je prednost od dva gola držao sve do 82. minute kada je Borussia preko Hallera smanjila na 2:1 i postavila konačan rezultat utakmice.

PSG – Barcelona 2:3

Posebno zanimljivo bilo je na Parku prinčeva gdje su se sastali PSG i Barcelona, a pobjeda je pripala Kataloncima rezultatom 3:2.

Barcelona je do vodstva došla pogotkom Raphinhe u 37. minuti susreta, da bi PSG u samo tri minute drugog poluvremena preokrenuo rezultat.

Prvo je u 48. minuti Dembele poravnao na 1:1, da bi već u 51. minuti Vitinha donio preokret Parižanima.

No Barcelona je imala spreman odgovor te u 62. minuti stiže do poravnanja novim pogotkom Raphinhe koji koristi fenomenalnu asistenciju Pedrija i još boljim udarcem iz prve matira Donnarummu za 2:2, da bi 15 minuta kasnije Christensen pogodio za preokret Katalonaca.

Gundogan je ubacio loptu iz ugla, a Christensen iskoristio Donnarummin ostanak na gol liniji te glavom poslao loptu u mrežu za 3:2.