7 razloga zašto posjetiti Gradačac

Zašto posjetiti Gradačac je grad sa bogatom historijom, skrivenim...

Uvezivanje radnog staža kao uslov za penzionisanje radnika – .

Vlada TK je danas prihvatila Informaciju za uvezivanje radnog...

Pobjeda kalesijske Bosne, Sloga Tojšići i Mladost Kikači upisali poraze na startu proljetnog dijela sezone

Datum:

pobjeda kalesijske bosne, sloga tojšići i mladost kikači upisali poraze na startu proljetnog dijela sezone

Početak proljetnog dijela sezone u Drugoj nogometnoj ligi FBiH „Sjever“ nije bio previše uspješan za kalesijske klubove. Samo su fudbaleri Bosne iz Kalesije upisali pobjedu, dok su Sloga iz Tojšića i Mladost iz Kikača pretrpjele poraze.

Sloga je na stadionu „Ada“ u Tojšićima poražena od Seone, jesenjeg prvaka „Sjevera“ sa 0:2, dok je Orahovica savladala Mladost iz Kikača sa 5:3.

Seona je slavila u Tojšićima golovima Eldina Mustafića (44 i 72).

Sloga – Seona

Mladost je na poluvremenu u Orahovici imala neriješen rezultat 2:2, da bi domaći u drugom poluvremenu stigli do pobjede.

Zanimljivo je da su svih osam golova u susretu Orahovice 74 i Mladosti iz Kikača postigla dva igrača. Naime, svih pet pogodaka za Orahovicu postigao je Ahmed Hasinović (7, 20, 56, 82 i 86), dok je trostruki strijelac za drugoligaša iz Kikača bio Amar Hasić (28, 39 i 60).

Orahovica – Mladost

Podsjećamo, Bosna iz Kalesije je u subotu na Gradskom stadionu u Kalesiji pobijedila Dinamo iz Donje Mahale sa 1:0. Pobjedonosni pogodak za Bosnu postigao je Semir Dedić (52) iz kaznenog udarca.

Nakon 16.kola Druge lige FBiH „Sjever“, Mladost iz Kikača je na četvrtoj poziciji sa 26 bodova, koliko ima i Bosna iz Kalesije na šestom mjestu. Sloga je porazom od Seone pala na pretposljednje, petnaesto, mjesto na tabeli sa 16 bodova.

U narednom 17.kolu Mladost će u Kikačima dočekati neugodnu ekipu Gornjeg Rahića, koja je drugoplasirana na tabeli sa dva boda zaostatka za vodećom Seonom.

Bosna iz Kalesije putuje kod imenjaka u Mionicu, dok će Sloga gostovati kod Dinama u Donjoj Mahali.