Aktuelne vijesti

Poraz ŽRK Živinice na domaćem terenu

Datum:

poraz žrk živinice na domaćem terenu

Pred susret ekipa iz Živinica i Tešnja očekivala se efikasna i uzbudljiva utakmica jer se obje ekipe nalaze u usponu forme u odnosu na početak tekuće sezone, ali i nekih prethodnih koje su okončane. Očekivanja su i ispunjena.

Susret su bolje otvorile gošće iz Tešnja koje od početka utakmice diktiraju tempo igre, ali domaće igračice u sličnom ritmu odgovaraju te u par navrata stižu do neriješenog rezultata. Gošće iz Tešnja bolje igraju u samoj završnici prvog poluvremena te se na pauzu odlazi kod rezultata 15:19.

Drugo poluvrijeme bolje otvara ekipa iz Živinica koja brzo topi prednost gostiju, ali do rezultatske prednosti ne uspijevaju stići. Poput, završnice prvog poluvremena i završnicu drugog bolje odigravaju igračice Bosne koje slave pobjedu rezultatom 39:34.

Prvo ime susreta bila je Saletović koja je postigla 17 golova, partila ju je Kopić sa devet golova. Najefikasnija u domaćim redovima bila je Lejla Redžić sa 11 golova. Raspoložena je još bila Ena Bečić sa sedam pogodaka, dok je Lamija Đogić postigla četiri. Na ovom susretu sudijski par pokazao je čak 22 isključenja, od čega je 12 bilo za domaće igračice. I pored poraza, iz utakmice u utakmicu evidentan je napredak ovog mladog živiničkog sportskog kolektiva, a igračice Živinica sve su bliže nivou ka kojem insistira stručni štab ovog sportskog kolektiva.

Takmičarski susreti u okviru 13. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine igraju se narednog vikenda.  Ženski rukometni klub Živinice će na gostovanje u Tuzlu kod ekipe Jedinstva. Ekipa iz Tuzle trenutno zauzima petu poziciju na tabeli sa 10 osvojenih bodova.

Nakon 12 odigranih prvenstvenih susreta ženski rukometni klub Živinice zauzima šestu poziciju na tabeli Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine sa sedam prikupljenih bodova uz omjer od tri pobjede, jednog neriješenog rezultata i osam poraza.