back to top

Aktuelne vijesti

Remi Slobode i Gračanice u kantonalnom derbiju |

Datum:

U kantonalnom derbiju 23. kola Premijer lige BiH rukometaši Slobode i Gračanice remizirali su 27:27. Prvih 30 minuta u potpunosti je pripalo domaćem timu. Kvalitetnom odbranom i brzim rješenjima u napadu na odmor su otišli sa 6 golova prednosti 17:11.

U drugom poluvremenu viđena je dosta bolja igra ekipe Gračanice. Pred posljednjih 10 minuta igre uspjeli su smanjiti rezultatski zaostatak na dva pogotka razlike. U posljednjim minutama susreta došli su do izjednačenja 26:26. Mišetić u 59. minuti pogađa za vodstvo Tuzlaka, međutim Gračanica uspijeva izjednačiti preko Mehmedovića za konačnih 27:27.

U redovima Slobode istakli su se Milkunić sa 10 pogodaka, a pratili su ga Mišetić sa 5 i Renato Čajić sa 4 gola. U timu Gračanice najefikasniji bili su Mehmedović i Hamidović sa po 7 golova..U narednom kolu Sloboda gostuje Čapljini, dok će Gračanica na domaćem terenu ugostiti ekipu Konjuha.