back to top

Aktuelne vijesti

Remijem Sarajeva i Borca kompletirano 27. kolo nogometne WWIN Lige BiH |

Datum:

Sinoćnjim derbi susretom između Sarajeva i Borca kompletirano je 27. kolo nogometne WWIN Lige BiH. Utakmica je završena bez pobjednika 1:1. Goste je u vodstvo doveo Vuković u 42. minuti, a izjednačenje bordo timu donio je Julardžija u 50. minuti.

Jučer su odigrana još dva meča domaćeg prvenstva. Zrinjski je golovima Bilbije u gostima savladao Slogu 2:0, dok je Široki Brijeg sa 4:1 bio ubjedljiv protiv Igmana. Za Širokobriježane pogađali su Kuprešak, Chinedu, Mišić i Čavar, a jedini pogodak za tim iz Konjica postigao je Janketić.

Ranije, u petak, Gošk je savladao Tuzla City 1:0 pogotkom Skorupa, identičnim rezultatom Posušje je pobijedilo Željezničar golom Rozića, dok je Velež sa 3:1 bio bolji od Zvijezde 09. Hrkač, Mlinarić i Pršeš su osigurali pobjedu Rođenima, dok je Karaklajić postigao gol za goste.

Utakmicama ovog kola prisustvovalo je 11.800 gledalaca. Najviše ih je zabilježeno na stadionu Asim Ferhatović Hase, gdje je susret Sarajevo – Borac pratilo 5.300 gledalaca. Nakon 27. kola na tabeli Borac je i dalje lider prvenstva sa 63 boda, 5 više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski i 17 više u odnosu na treći Velež. U donjem dijelu tabele deveta Tuzla City, deseti Igman i jedaneasti Željezničar imaju po 27 bodova, dok je Zvijezda 09 posljednjeplasirana sa 17 osvojenih bodova.