back to top

Aktuelne vijesti

Sarajevo se pokazalo boljim od Hercegovine u uzbudljivoj utakmici, produžena trka za šampiona BiH

Datum:

Treća utakmica finala play-offa Premijer futsal lige BiH je odigrana. Sarajevo je pred svojim navijačima pobijedilo ekipu Hercegovine rezultatom 7:5 i smanjilo zaostatak na 2:1 u finalnoj seriji.

Utakmica u glavnom gradu je bila puna uzbuđenja i neizvjesnosti, pružajući pravi spektakl ljubiteljima futsala. Sarajevo je nakon dva poraza uspjelo ostvariti pobjedu pred domaćom publikom te smanjiti rezultat u finalnoj seriji.

Hercegovina je povela sa 2:0 golovima Marića i Ivankovića već nakon 10 minuta igre. Handžić je smanjio zaostatak domaćih četiri minute kasnije, što je rezultiralo rezultatom prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je bilo puno preokreta i 9 golova. Sarajevo je povelo sa 3:2 golovima Brkanića u 21. i Jokića u 23. minuti, ali su gosti potom vratili prednost golovima Ćorluke i Marića.

Nakon toga su domaći napravili novi preokret. Hodžić je izjednačio rezultat, a Duvnjak je postigao gol za 5:4. Ćorluka je donio gostima izjednačenje, a konačan rezultat su postavili Duvnjak i Brkanić za prvu pobjedu Sarajeva u finalu domaćeg prvenstva.

Serija sada seli u Široki Brijeg, gdje će se odigrati sljedeći susret ovog vikenda. Ako Hercegovina pobijedi u ovom meču, osvojit će dvostruku krunu ove sezone nakon osvajanja Kupa, dok će se finalna serija nastaviti ako Sarajevo slavi.

Izvor: ( rtvtk.ba / Monkstk.ba )