back to top

Aktuelne vijesti

Sloboda protiv Mladosti upisala treću pobjedu u Ligi za prvaka |

Datum:

U 4. kolu Lige za prvaka Prvenstva BiH, košarkaški Slobode savladali su Mladost iz Mrkonjić Grada 86:73. Tuzlacima je ovo bila treća pobjeda u Ligi 6, a sve tri su ostvarili pred domaćim navijačima. Opravdali su ulogu favorita i došli do treće vezane domaće pobjede u Ligi za prvaka.

U prvoj četvrtini igralo se koš za koš, igrači oba tima bili su efikasni, pa je prva dionica igre završila prednošću Slobode 26:22. Druga dionica igre bila je u potpunosti izjednačena. Izabranici Adnana Žunića uspjeli su povećati svoju prednost za 1 poen, pa se na odmor otišli pri rezultatu 47:42.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su domaći košarkaši ubacili u brzinu više i goste ostavili na svega 12 poena u ovoj dionici igre. Brzim rješenjima u napadu došli su do dvocifrene prednosti 70:54. U posljednjoj dionici igre gosti su se pokušali rezultatski približiti, no nisu uspjeli. Sloboda je slavila 86:73.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Andrija Bojić sa 23 poena i 10 skokova i Ismet Sejfić koji je također upisao double-double učinak sa 19 poena i 17 skokova. Sloboda u narednom kolu gostuje u Banja Luci ekipi Borca.