back to top

Aktuelne vijesti

Velike pobjede italijanskih timova, koji su još jednom odradili sjajan posao u evropskim utakmicama |

Datum:

Sinoć su na programu bile prve četvrtfinalne utakmice Evropske lige, a najviše razloga za radost imat će navijači Atalante, čiji je tim doslovno pregazio Liverpool u gostima sa 3:0, te je tako napravio ogroman korak ka plasmanu dalje.

Atalanta je slavila uz dva pogotka Gianluce Scamacce, te pogodak Marija Pašalića, a Liverpool je doslovno bio neprepoznatljiv i bez dileme nije zaslužio da izbjegne poraz u ovom meču.

Milan je na svom terenu poražen od Rome koja nastavlja sa nevjerovatnim igrama otkad je trener ovog kluba Daniele De Rossi, a jedini gol na utakmici postigao je Gianluca Mancini.

Novu pobjedu u historijskoj sezoni je ostvario Bayer Leverkusen, koji je sa  2:0 savladao West Ham. Englezi su odolijevali i odolijevali sve do 83. minute kada Hofmann pogađa za 1:0. U Leverkusenu bi bili zadovoljni i minimalnom pobjedom, no Boniface je u prvoj minuti nadoknade pogodio za velikih 2:0 i sada je njemački tim veliki favorit da u revanšu uradi dovoljno za polufinale.

Benfica je savladala Marseille sa 2:1, a Rafa Silva je domaće doveo u vodstvo, da bi na 2:0 početkom drugog dijela povisio Di Maria. Pogodak koji gostima daje nadu za revanš postigao je u 67. minuti Aubameyang.