back to top

Aktuelne vijesti

Sapna sigurna na domaćem terenu, Teočak upisao novi poraz

Datum:

Prethodnog vikenda na rasporedu su bile utakmice trećeg kola u II kantonalnim ligama.

U okviru grupe Jug, Sapna je na domaćem terenu dočekala ekipu Jablanice iz Barica i ostvarila je trijumf od 2:0. Sapna je povela autogolm gostiju u prvom poluvremenu, a pobjedu je potvrdio Jusuf Alić golom u drugom poluvremenu.

U ostalim utakmicama trećeg kola, postignuti su sljedeći rezultati: Omazići – Proleter Slavinovići 5:1, Tuzla – Partizan Kiseljak 3:2, Toplice G.Lukavica – Omladinac Đurđevik 1:0, Jedinstvo Donje Dubrave – Slaven Živinice 3:0, Mladost G.Tuzla – Mladost Suha 2:0 i Memići – Krušik 3:6.

Nakon tri odigrana kola po šest bodova imaju Krušik, Omazići, Partizan Kiseljak, Jedinstvo D.Dubrave, Toplice G.Lukavica i Sapna.

Sapna narednu utakmicu igra ponovo na domaćem terenu u subotu protiv Memića.

U okviru grupe Zapad, Teočak je dočekao Željezničar iz Dobošnice. Gosti su opravdali ulogu favorita i slavili su 0:2. Mladi fudbaleri Teočaka pružili su solidan otpor dosta iskusnijoj i kvalitetnijoj ekipi iz Dobošnice. Teočak je imao i pogođenu prečku, promašen penal i još par dobrih prilika, ali više od časnog poraza nisu mogli.

U ostalim utakmicama ovog kola, Mladost iz Velike Brijesnice je deklasirala ŠF “Miri” 10:0, Mramor je bio bolji od Turije 1:0, Mladost Doborovci su savladali Rudar iz Bukinja 3:0, dok je u komšijskom derbiju Stjepan Polje sa 2:1 pobijedilo Pribavu. Meč Mramor Babice – Sloga Bikodže je prekinut.

Maksimalan učinak nakon tri kola imaju Željezničar iz Dobošnice i Mladost Doborovoci. Teočak će prve bodove u novoj sezoni tražiti u narednom kolu, kada gostuje u Turiji.